Ruszą prace na S7 Modlin – Czosnów. Wojewoda wydał zgodę na realizację inwestycji

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na S7. Wiąże się to z rozpoczęciem prac na około 10-kilometrowym odcinku trasy Modlin – Czosnów.  

Co obejmuje modernizacja odcinka Modlin – Czosnów? 

Obecna dwujezdniowa droga ekspresowa S7 o przekroju dwupasmowym na odcinku ok. 10 km, zostanie zastąpiona trasą z trzema pasami ruchu. Rozbudowane zostaną również dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Most na Wiśle w Zakroczymiu będzie miał po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Konstrukcja obiektu zostanie uzupełniona również o chodnik w kierunku Warszawy i ścieżkę rowerową w kierunku Gdańska. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 
Zgodnie z zawartym kontraktem, wykonawca dokonał wyboru rodzaju nawierzchni, trasę główną zbuduje w technologii bitumicznej. Droga będzie spełniać najwyższe kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne. 

Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna firma Budimex. Umowa o wartości ok. 600 mln zł. została podpisana w maju 2020 r. Zakończenie robót planowane jest pod koniec 2023 r., jednak wykonawca złożył roszczenia dotyczące wydłużenia czasu na ukończenie robót oraz dodatkowych środków finansowych. W przypadku, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji zadań wystąpią okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły wykonanie pracy, to termin ukończenia może zostać przesunięty. 

Advertisement

S7 Płońsk – Czosnów 

Budowa odcinka Modlin – Czosnów jest jednym z trzech zadań przewidzianych w ramach budowy 35 kilometrów drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów. W przypadku zadania Załuski – Modlin i Siedlin – Załuski, wojewoda mazowiecki prowadzi postępowanie administracyjne, które ma zakończyć się wydaniem decyzji ZRID. Otrzymanie decyzji spodziewane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2022 r. To umożliwi rozpoczęcie robót, których zakończenie jest przewidziane na wiosnę lub lato 2025 r. 

Advertisement
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Czytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podziel się wiadomością

Zapisz do newslettera

spot_imgspot_img

Chętnie czytane

Czytaj także
Czytaj także

Poziom wody w Wiśle między Warszawą a Modlinem rośnie. Kiedy spodziewana jest fala kulminacyjna?

Od soboty, 14 września 2024 r. powódź niszczy południe Polski. Najgorzej sytuacja przedstawia się na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, Śląsku i w Małopolsce. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości. W pozostałych miastach i miasteczkach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe. Straty spowodowane przez ten żywioł będą liczone w milionach złotych. Jak przedstawia się sytuacja na Wiśle i czy mieszkańcy powiatu nowodworskiego mają się czego obawiać?

Czosnów. Zderzenie motocyklisty z autem osobowym w Kazuniu Nowym na ulicy Ordona (aktualizacja)

Dzisiaj (16 września) przed godz. 9 w Kazuniu Nowym (gmina Czosnów) doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym na ulicy Ordona. Kierowca jednośladu odniósł obrażenia. Na miejscu interweniują służby ratownicze

Powiat. Żyto, pszenicę, rzepak – te zboża uprawiają nasi rolnicy

Powiat Nowodworski to nie tylko rozwijające się miasta. Znaczną...

Czas zająć się na serio ekologią w mieście. Nowy Dwór Mazowiecki w programie Zielony Lider

Miasto dostało się do rocznego programu, który pomoże mu...