Strzelecka kanonada w Białobrzegach. Wysokie zwycięstwo Świtu ze spadkowiczem

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Biało-zieloni w dzisiejszym meczu wyjazdowym nie pozostawili żadnych złudzeń swoim rywalom i wysoko wygrali z Pilicą Białobrzegi. Podopieczni Patryka Drewnowskiego aż pięć razy cieszyli się ze zdobyczy bramkowych, jednocześnie zachowując czyste konto.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w środę po południu podejmował na wyjeździe Pilicę Białobrzegi w ramach 30. kolejki  III ligi – grupy 1. Miejscowa drużyna przed meczem zajmowała ostatnią pozycję w tabeli ze stratą 14 punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie. Biało-zieloni z kolei ostatnio nabrali wiatru w żagle i po dwóch zwycięstwach z rzędu awansowali na czwarte miejsce. Dzisiejszy mecz ze spadkowiczem miał być tylko formalnością. Tak też się stało.

W 10. minucie wynik meczu otworzył Maksymilian Kopczyński, którego z prawego skrzydła obsłużył Jacek Tkaczyk. Po zdobyciu gola podopieczni Patryka Drewnowskiego na chwilę oddali inicjatywę, ale gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Filipa Zwolińskiego, dla którego był to debiut w barwach biało-zielonych. Do końca pierwszej połowy wynikł nie uległ zmianie i to nowodworzanie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron strzelecką kanonadę rozpoczął Arkadiusz Ciach. Napastnik Świtu, jak to ma w zwyczaju, oddał mocny strzał głową i nie dał szans bramkarzowi rywali. W 66. minucie biało-zieloni cieszyli się już z trzybramkowego prowadzenia, a na listę strzelców wpisał się Jacek Tkaczyk. Zaledwie pięć minut później technicznym strzałem po dłuższym słupku popisał się Kyrylo Knysh, który zdobył gola po wejściu z ławki rezerwowych. Wynik w 85. minucie przypieczętował Huber Michalik, który po doskonałym prostopadłym podaniu pomknął w kierunku bramki Pilicy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy.

Nie tylko w Białobrzegach zobaczyliśmy grad goli. Nieprawdopodobny wynik padł w meczu w Grodzisku Mazowieckim, w którym miejscowa Pogoń rozbiła 15:0 Concordię Elbląg i mocno zbliżyła się do awansu do II ligi. Elblążanie posądzani w tym sezonie o ustawianie meczów znów wystawili jedenastkę złożoną z zawodników rezerwowych i młodzieżowców.

Pilica Białobrzegi 0:5 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: Maksymilian Kopczyński (10’), Arkadiusz Ciach (59’), Jacek Tkaczyk (66’), Kyrylo Knysh (71’), Huber Michalik (85’).

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Zwoliński – Michalik B., Broda, Bednarek, Kamiński R. – Kopczyński, Mikołajczyk, Yampol – Nawotczyński, Ciach, Tkaczyk.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Konkurs dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych!

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zaprasza do udziału w...

Nowy Dwór Mazowiecki. Są środki na remont kościoła. Dyskusja o bezpieczeństwie przeciwpowodziowym

Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej zaowocowała podjęciem uchwały, dzięki...

Nasielsk. Zderzenie MINI Coopera z Hondą w Wągrodnie. Jedna osoba trafiła do szpitala

W piątek (20 września) po godz. 12 w Wągrodnie (gmina Nasielsk) zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie i policja. Jedna osoba w wyniku kolizji została przetransportowana do szpitala na dokładne badania