Dotkliwa porażka Świtu z Pogonią. Znów nie popisał się bramkarz

0
183

Piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki przegrali na wyjeździe 0:4 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Dzięki temu zwycięstwu Pogoń zapewniła sobie awans do II ligi, a Świt spadł na szóste miejsce. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki.

Za nami 32. kolejka III ligi – grupy 1, w której Świt Nowy Dwór Mazowiecki zagrał na wyjeździe z liderującą Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Przed podopiecznymi Patryka Drewnowskiego stało nie lada wyzwanie, aby odłożyć w czasie awans do II ligi ekipy Marcina Sasala. Niestety boiskowa rzeczywistość zweryfikowała ich plany szybciej, niż się spodziewano.

Na pewno do udanych meczu z Pogonią nie zaliczy Mateusz Prochoń. Już w 12. minucie popełnił fatalny błąd, który przypominał sytuację ze spotkania z Olimpią Zambrów. Bramkarz Świtu nie opanował piłki po podaniu Antoniego Bednarka, co skutkowało samobójczym trafieniem. Kolejny cios grodziszczanie zadali w 42. minucie, kiedy to Pogoń zdobyła drugiego gola po szybkiej akcji prawą stroną boiska. Oleksii Zinkevych wykorzystał precyzyjne podanie i z kilku metrów uderzył pod samą poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:0 po technicznym strzale Nikodema Niskiego.

To nie był jednak koniec strzelania w wykonaniu piłkarzy Pogoni. Wynik w 76. minucie przypieczętował Mateusz Mazur po uderzeniu zza szesnastki. W ekipie gospodarzy zapanowała euforia, bowiem po stracie punktów rezerw Legii z Legionovią, mogli świętować awans na wyższy poziom rozgrywkowy.

Przed piłkarzami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki pozostały jeszcze dwa mecze, które zakończą zmagania w sezonie 2023/2024. 31 maja zagrają u siebie z ŁKS Łomżą, a 8 czerwca zmierzą się na wyjeździe z Viktorią Sulejówek. Obecnie biało-zieloni zajmują szóste miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do czwartej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: Mateusz Prochoń (12’ s.), Oleksii Zinkevych (42’), Nikodem Niski (45’), Mateusz Mazur (76’).