Budżet Obywatelski Mazowsza. Zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Można już głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród wielu propozycji znalazł się projekt z zakresu ochrony zdrowia, bliski powiatowi nowodworskiemu. Jego realizacja nie tylko ułatwi pracę fizjoterapeutom i rehabilitantom, ale także zwiększy efektywność leczenia pacjentów Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Do 23 czerwca 2024 r. trwa finałowe głosowanie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku do rozdysponowania jest 30 mln zł. Każdy uprawniony mieszkaniec województwa mazowieckiego może oddać po dwa głosy – jeden na inwestycję z puli ogólnowojewódzkiej i jeden na inwestycję z puli ponadregionalnej. Głosowanie odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Głosy na wybrane przedsięwzięcia można oddać w tym miejscu.

Sprzęt rehabilitacyjny dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym

Pierwszym przedsięwzięciem obywatelskim, które chcemy Wam przybliżyć w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest projekt obywatelski nr 143. Mowa tu o zakupie nowoczesnego sprzętu do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i diagnostyki w Oddziale Rehabilitacji Dziennej w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny otworzy nowe możliwości lecznicze fizjoterapeutom oraz rehabilitantom, ułatwi prowadzenie zabiegów, zwiększy skuteczność oddziaływań terapeutycznych, a także spowoduje zadowolenie pacjentów.

Wraz z rozwojem technologicznym techniki zabiegowe stosowane w poszczególnych dziedzinach medycyny stają się coraz doskonalsze i skuteczniejsze. Nie inaczej jest z rehabilitacją, rozrastającą się o kolejne metody oparte na zaawansowanej aparaturze. Nowoczesny sprzęt stanowi znaczące ułatwienie dla terapeutów, a także otwiera nowe możliwości przed samymi pacjentami – zwiększa efektywność ćwiczeń, coraz częściej skracając czas powrotu do sprawności. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku – do sytuacji, w jakiej znalazł się dany pacjent (stan ostry, podostry bądź przeciążeniowy, pourazowy lub pooperacyjny). Po przeprowadzeniu diagnostyki dobiera się najbardziej optymalną metodę rehabilitacji (np. trening motoryczny, terapię manualną czy trening propriocepcji), wspierając ją dodatkowo wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Zakup nowoczesnej aparatury diagnostycznej pozwoli na precyzyjną diagnostykę zaburzeń ruchowych u dzieci w każdym wieku. Dzieci poddane badaniom za pomocą  urządzeniami do klinicznych analiz postaw nie będą narażone na promieniowanie rentgenowskie, które używane jest podczas tradycyjnych badań RTG. Zakupiony specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń da możliwość monitorowania postępów rehabilitacji, wykonywanie obiektywnej oceny siły grup mięśniowych i możliwość prowadzenia terapii z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego (biofeedbacku)

Advertisement
– informują pomysłodawcy tej inicjatywy obywatelskiej.

Koszty inwestycji

Szacowane koszty realizacji tego projektu to prawie 1,2 miliona złotych. Dzięki Waszym głosom szpital będzie mógł wyposażyć się m.in. w urządzenia do badania rozkładu nacisku stóp na podłoże, analiz postaw ciała, nieinwazyjnego badania krzywizn kręgosłupa, aparaty terapeutyczne, szyny do ćwiczeń oraz wiele innych specjalistycznych narzędzi.

Advertisement
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Czytaj także:

Podziel się wiadomością

Zapisz do newslettera

spot_imgspot_img

Chętnie czytane

Czytaj także
Czytaj także

Zakroczym. Zderzenie busa z rowerzystą na skrzyżowaniu trasy S7 i DK 62. Pomimo reanimacji życia rowerzysty nie udało się uratować

Dzisiaj (20 września) chwilę przed godz. 16 w Zakroczymiu na skrzyżowaniu trasy S7 i drogi krajowej nr 62 doszło do zderzenia busa z rowerzystą. Na miejscu interweniują służby ratownicze. Pomimo reanimacji życia rowerzysty nie udało się uratować. Ruch drogowy w miejscu tragicznego wypadku w kierunku Warszawy jest zablokowany, a policjanci wyznaczyli objazdy dla kierowców przez Zakroczym

Kto zniszczył trzcinowy parasol na nowodworskiej plaży?

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego nowodworskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające...

Poziom wody w Wiśle między Warszawą a Modlinem rośnie. Kiedy spodziewana jest fala kulminacyjna?

Od soboty, 14 września 2024 r. powódź niszczy południe Polski. Najgorzej sytuacja przedstawia się na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, Śląsku i w Małopolsce. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości. W pozostałych miastach i miasteczkach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe. Straty spowodowane przez ten żywioł będą liczone w milionach złotych. Jak przedstawia się sytuacja na Wiśle i czy mieszkańcy powiatu nowodworskiego mają się czego obawiać?

Nowy Dwór Mazowiecki. Grupa Eksploracyjno Poszukiwawcza Triglav – GEPST sfotografowała zatopiony w Narwi wrak (wideo)

Grupa Eksploracyjno Poszukiwawcza Triglav - GEPST zdołała sfotografować zatopiony...