Powiat. Pożary traw w Nowych Gniewniewicach i Dębinie. Niezbędne okazały się interwencje straży pożarnej

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

We wtorek (9 lipca) w Nowych Gniewniewicach (gmina Leoncin) i Dębinie (gmina Czosnów) doszło do pożarów traw. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z terenu powiatu nowodworskiego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w czasie pożarów i akcji gaśniczych.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze traw na terenie gminy Leoncin służby ratownicze odebrały o godz. 10:09. Na miejsce zadysponowano łącznie dwa zastępy straży pożarnej z OSP Wilków Polski i OSP Leoncin.

Po przybyciu służb ratowniczych na miejsce zdarzenia okazało się, że w Nowych Gniewniewicach ogniem objęta była trawa na powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Strażacy natychmiast przystąpili do walki z ogniem podając prądy wody. Dzięki szybkiej interwencji służb ratowniczych ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w wyniku pożaru i akcji gaśniczej. Strażacy zakończyli swoje działania w Nowych Gniewniewicach chwilę przed godz. 11.

Kolejne zgłoszenie o pożarze traw tym razem na terenie gminy Czosnów wpłynęło do służb ratowniczych o godz. 15:02. Na miejsce zadysponowano łącznie dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Czosnów.

Po przybyciu służb ratowniczych na miejsce zdarzenia okazało się, że w Dębinie ogniem objęta była trawa na powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Strażacy natychmiast przystąpili do walki z ogniem podając prądy wody. Dzięki szybkiej interwencji służb ratowniczych ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w wyniku pożaru i akcji gaśniczej. Strażacy zakończyli swoje działania w Dębinie około godz. 15:30.

Advertisement

Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest zabronione. Działanie takie niesie ze sobą tylko szkody dla środowiska i niebezpieczeństwo dla ludzi oraz zwierząt. Wypalanie traw jest uregulowane w Ustawie o ochronie przyrody i Ustawie o lasach. Kodeks wykroczeń przewiduje za ten czyn karę nagany, aresztu lub grzywny do 30 tys. zł. Dodatkowo, jeżeli w wyniku wypalania traw dojdzie do pożaru, w którym zagrożone jest życie lub zdrowie wielu osób lub dojdzie do zniszczenia mienia wielkich rozmiarów można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

fot. KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim

Advertisement
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Poprzedni artykułInformacje z Mazowsza 3 lipca 2024 roku
Następny artykułRower rządzi!

Czytaj także:

Podziel się wiadomością

Zapisz do newslettera

spot_imgspot_img

Chętnie czytane

Czytaj także
Czytaj także

Poziom wody w Wiśle między Warszawą a Modlinem rośnie. Kiedy spodziewana jest fala kulminacyjna?

Od soboty, 14 września 2024 r. powódź niszczy południe Polski. Najgorzej sytuacja przedstawia się na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, Śląsku i w Małopolsce. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości. W pozostałych miastach i miasteczkach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe. Straty spowodowane przez ten żywioł będą liczone w milionach złotych. Jak przedstawia się sytuacja na Wiśle i czy mieszkańcy powiatu nowodworskiego mają się czego obawiać?

Nowy Dwór Mazowiecki. Grupa Eksploracyjno Poszukiwawcza Triglav – GEPST sfotografowała zatopiony w Narwi wrak (wideo)

Grupa Eksploracyjno Poszukiwawcza Triglav - GEPST zdołała sfotografować zatopiony...

Deweloper oskarżony o zniszczenie zabytkowego spichlerza uniewinniony

Jak podaje TVN, w środę 18 września, w Sądzie...

Jacek Kowalski w zarządzie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

Według naszych informacji Tomasz Szymczak, Dariusz Jakubowski i Jacek...