Świt zremisował z Unią Skierniewice. Biało-zieloni z serią trzech meczów bez zwycięstwa

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

W sobotę (22 października) piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zmierzyli się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Podopieczni Mariusza Miecznikowskiego zremisowali w hitowym starciu 1:1, notując tym samym serię trzech meczów bez zwycięstwa.

Biało-zieloni rozgrywali mecz 13. kolejki III ligi – grupy I w Nieburowie, ponieważ w Skierniewicach nadal trwa modernizacja Stadionu Miejskiego. Podopieczni Mariusza Miecznikowskiego wyznaczyli sobie jasny cel zdobycia trzech punktów. Unici na osiem rozegranych spotkań przeciwko Świtowi, zanotowali aż sześć porażek, ponadto nie wygrali nigdy z biało-zielonymi przed własną publicznością. Bilans meczów bezpośrednich podpowiadał kto przyjechał do Nieburowa w roli faworyta.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. W 34. minucie wynik otworzył Jakub Bartosiński, który po dośrodkowaniu Kamila Waśniowskiego umieścił piłkę w siatce po strzale głową. Kilka minut później bramkarza Unii kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko, zaskoczył Jarosław Jampol. Biało-zieloni schodzili do szatni z remisowym rezultatem.

W drugiej połowie Unia podeszła wyżej pressingiem, próbując zaskoczyć piłkarzy Świtu, co przełożyło się na liczbę sytuacji bramkowych. Szansy na zamknięcie meczu nie wykorzystał Maksym Rosiński, który mógł zapewnić podopiecznym Dawida Kroczka trzy punkty. Piłkarze MKS-u również mieli kilka dogodnych okazji do zmiany wyniku, lecz w decydujących momentach brakowało skuteczności.

Nowodworzanie mimo drobnego marazmu nadal zajmują pozycję wicelidera tabeli. Szansa na przełamanie złej serii nadejdzie już w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się w Derbach Mazowsza o prymat w III lidze z aktualnym liderem tabeli, KS Legionovią Legionowo.

Unia Skierniewice – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1

Bramki: Jakub Bartosiński (34’) – Jarosław Jampol (42’)

Unia Skierniewice: Krzysztofek – Rosiński (80′ Stępień), Becht, Kowalczyk, Waśniowski (80′ Paciorek) – Mosiejko (70′ Maćczak), Dudziński, Czarnecki, Bartosiński – Magdziarz, Sabiłło (80′ Kłąb).

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek – Buczkowski, Drwęcki, Cuch (72’ Broda), Michalik H. – Kuźma, Michalik, Tkaczyk (72’ Jampol A.) – Jampol J., Ciach (80’ Niesłuchowski), Wiśniewski (72’ Nawotczyński).