Gigantyczny sukces KTS Nowy Dwór Mazowiecki. Wygrali rozgrywki 2. ligi mężczyzn

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Tenisiści stołowi z KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki osiągnęli historyczny sukces. Po 2,5 godzinnej batalii przy stołach, pokonali liderujący w tabeli zespół Hotel Kahlberg –  EKS Mlexer Elbląg, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo w rozgrywkach zasadniczych II ligi mężczyzn. Teraz przed nowodworzanami kolejne wyzwanie w postaci baraży o awans do I ligi.

Runda wiosenna w wykonaniu KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki pozostawiała wiele do życzenia. Remis ze Spójnią Warszawa oraz domowa porażka z Tęczą Budki Piaseckie, przy bezbłędnej dyspozycji Mlexera, sprawiły, że przed ostatnią kolejką to właśnie zespół z Elbląga przewodził ligowej tabeli z przewagą 2 punktów nad KTS-em. Obligatoryjne było więc zwycięstwo w ostatniej kolejce nad tenisistami z Warmii i Mazur, które premiowało do gry w barażach o I ligę.

Świetną dyspozycją wykazał się Jan Olek, który swoje dwa singlowe mecze wygrał w trzech setach. Szans rywalom nie pozostawił także Daniel Draczka, wygrywając oba pojedynki wynikiem 3:1. Nowodworzanie przegrali tylko dwa spotkania singlowe. W starciu między Kamilem Kleczkowskim a Wiktorem Francem lepszy okazał się zawodnik gości. Swój pierwszy pojedynek przegrał także Piotr Stępiński, jednak szybko się zrehabilitował, wyprowadzając KTS na prowadzenie 6:2 w całym meczu.

Dramaturgii nie zabrakło w grach podwójnych. Jako pierwsi na drugim stole swój mecz zakończyli Mikołaj Kamiński i Piotr Stępiński, mając za swoich rywali Piotra Kołacińskiego i Wojciecha Chrząszcza. Pierwszy set mógł szybko ugasić entuzjazm kibiców – Kołaciński i Chrząszcz triumfowali 11:0. W drugim secie to także goście mieli cztery piłki setowe przy stanie 10:6. W tym momencie losy meczu się odwróciły i to zawodnicy KTS-u zdołali odrobić straty. Drugi mecz deblowy również miał zaciętą, pięciosetową historię na korzyść zespołu z Elbląga, jednak wynik całego spotkania był już przesądzony. To zawodnicy KTS-u ustalili wynik całego meczu na 7:3 i mogli się cieszyć z triumfu w 2. lidze.

Widowisko, które stworzyli zawodnicy KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki i Hotel Kahlberg – Mlexeru Elbląg oraz obecni na sali kibice było ewenementem na tym poziomie rozgrywkowym. Atmosfera, doping i liczebność na trybunach była godna pozazdroszczenia przez niejeden klub Lotto Superligi – czytamy na stronie klubu.

Teraz kibice będą musieli ponieść swoich zawodników w barażach o awans do I ligi. Przed tenisistami z Nowego Dworu Mazowieckiego ogromne wyzwanie, ale w tym sezonie pokazali, że nie mają sobie równych.