Świt Nowy Dwór Mazowiecki z pierwszym domowym zwycięstwem. Efektowny lob ozdobą meczu

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

W 2. kolejce III ligi – grupy I piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki podejmowali u siebie GKS Wikielec. Nowodworzanie byli faworytem w meczu z beniaminkiem, co potwierdzili na murawie, wygrywając 3:1. Podopieczni Patryka Drewnowskiego po kolejnym zwycięstwie wysunęli się na drugie miejsce w tabeli.

Po udanym starcie w inauguracyjnym meczu III ligi, przyszła kolej na pierwszy mecz na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Nowodworzanie stanęli w szranki z czwartoligowym beniaminkiem GKS-em Wikielec.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki był przed spotkaniem murowanym faworytem, jednak podopieczni Patryka Drewnowskiego musieli udowodnić swoją wartość na boisku. Długo nie trzeba było czekać, ponieważ już w 28. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się 19-letni Jacek Tkaczyk. Pomocnik Świtu przelobował wysoko ustawionego bramkarza Gieksy. Kolejnego gola dla nowodworzan strzelił w 39. minucie wychowanek Bartosz Michalik. Kibiców Świtu cieszy z pewnością dobra dyspozycja braci Michalik, bowiem w 1. kolejce dwa trafienia zanotował Hubert Michalik, starszy z braci.

W drugiej połowie to goście ruszyli do ataku, zdobywając szybkiego gola kontaktowego w 46. minucie. Niemniej jednak, piłkarze GKS-u Wikielec mieli niewiele argumentów, aby realnie zagrozić drużynie Świtu. W 64. minucie wynik na 3:1 ustalił Yaroslav Yampol. W końcówce Maksymilian Ciołek zapewnił swoim kibicom nerwówkę. Bramkarz biało-zielonych

został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny, przez co nowodworzanie musieli kończyć mecz w „10”. Mimo przewagi jednego zawodnika, piłkarze gości nie potrafili oddać strzału na bramkę rywali.

W sobotę (19 sierpnia) piłkarzy Świtu czeka wyjazdowy mecz derbowy z KS Legionovią Legionowo. Piłkarze Novii po katastrofalnym początku sezonu będą chcieli się odbić od dna tabeli.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec 3:1 (2:0)

Bramki: Tkaczyk (28’), Michalik (39’), Y. Yampol (64’) – Filipczyk (46’)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek, B. Michalik, Bednarek, Broda, Tkaczyk (89 R. Kamiński), Y. Yampol, A. Yampol, P. Kamiński (72’ Knysh), Wiśniewski (72’ Nawotczyński), Ciach (89’ Niesłuchowski), H. Michalik (82’ Kifonidis)

GKS Wikielec: Rutkowski, Jajkowski, Kacperek, Jackowski (46’ Filipczyk), Jankowski, Szypulski (80’ Nowicki), Otręba, Rosoliński (69’ Sagan), Kordykiewicz, Sobociński (69’ Dąbrowski), Klimek (46’ Licznerski)