Pogrom na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim. Świt zdemolował Concordię Elbląg

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Wysokim zwycięstwem Świtu zakończył się mecz 10. kolejki III ligi z Concordią Elbląg. Biało-zieloni po serii pięciu remisów z rzędu wygrali 6:0 ze Słonikami, dzięki czemu wywindowali się na piąte miejsce w tabeli.

W 10. kolejce III ligi – grupy I Świt Nowy Dwór Mazowiecki podejmował u siebie Concordię Elbląg. Dla nowodworzan był to ważny mecz w kontekście powrotu na zwycięskie tory po pięciu remisach z rzędu. Mieli ku temu okazję, rywalizując z pogrążoną w kryzysie Concordią Elbląg. Biało-zieloni rozgromili rywali 6:0, pokazując, że nadal są w grze o awans do wyższej ligi.

Worek z bramkami otworzył się już w 7. minucie spotkania, kiedy to Świt otrzymał rzut wolny. Do wykonywania stałego fragmentu gry podszedł Yaroslav Yampol i uderzona przez niego piłka szczęśliwie odbiła się rykoszetem od zawodnika gości, myląc całkowicie bramkarza. Zaledwie kilka minut później nowodworzanie podwyższyli prowadzenie. Po wymianie kilku podań w polu karnym, bramkę strzelił nowy nabytek Świtu, Kyrylo Knysh. Podopieczni Patryka Drewnowskiego wynik do przerwy ustalili w 45. minucie, kiedy to piłka po rzucie różnym trafiła wprost pod nogi Andrija Yampola, którzy precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki z okolic 20. metra nie dał szans bramakarzowi Concordii.

W drugiej połowie, mimo że przyjezdni zaczęli kreować sobie więcej sytuacji bramkowych, to Świtowcy okazali się skuteczniejsi. W 72. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Arkadiusz Ciach i „panenką” pokonał bramkarza gości. W 85. minucie podanie Ciacha w polu karnym niefortunnie przeciął Radosław Nowicki, co zakończyło się samobójczym trafieniem. Świt nie poprzestał na pięciobramkowym prowadzeniu i jeszcze w 87. minucie trafił do siatki. Tym razem podcinką z bliskiej odległości popisał się Marcel Niesłuchowski i ustalił wynik spotkania.

Dla piłkarzy Świtu był to powrót na zwycięską ścieżkę po pięciu remisach z rzędu. Nowodworzanie mają na swoim koncie 17 punktów i tracą osiem punktów do lidera. Dodatkowo Świtowcy mają przed sobą zaległy mecz z rezerwami Legii.

Następne ligowe spotkanie podopieczni Patryka Drewnowskiego rozegrają już 7 października (sobota) na wyjeździe z Mławianką Mławą.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Yaroslav Yampol (7′), 2:0 Kyrylo Knysh (13′), 3:0 Andrii Yampol (45′), 4:0 Arkadiusz Ciach (73′), 5:0 Radosław Nowicki (85′-sam.), 6:0 Marcel Niesłuchowski (87′)

Świt Nowy Dwór Mazowecki: Maksymilian Ciołek – Mateusz Broda, Hubert Michalik, Kyrylo Knysh (65′ Marcel Niesłuchowski), Yaroslav Yampol (77′ Kacper Wolert), Jacek Tkaczyk (77′ Maksymilian Kopczyński), Jan Nawotczyński (65′ Kamil Wiśniewski), Andrii Yampol (77′ Marcel Pruszkowski), Antoni Bednarek, Bartosz Mikołajczyk, Arkadiusz Ciach.

Concordia Elbląg: Maksymilian Manikowski – Mateusz Jońca (66′ Jakub Rękawek), Piotr Jakubowski, Szymon Mroczko, Gracjan Szpucha, Szymon Drewek (46′ Kacper Sionkowski), Radosław Nowicki, Oskar Kottlenga (46′ Bartosz Danowski), Szymon Maćkowski (46′ Oskar Bartosiński), Mateusz Szmydt, Łukasz Kopka (74′ Paweł Pytelewski).