Świt wciąż bez porażki. Mecz z Unią Skierniewice na remis

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Remisem 1:1 zakończył się mecz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Unią Skierniewice. Strata punktów może być bolesna, biorąc pod uwagę potknięcie lidera 3. ligi. Warto jednak docenić punkt z trudnym rywalem, ponieważ dzięki niemu Świt nadal zajmuje pozycję wicelidera.

Po wysokim zwycięstwie nad Pilicą Białobrzegi, w sobotę (28 października) do Nowego Dworu Mazowieckiego przyjechała drużyna z województwa łódzkiego. W 14. kolejce III ligi – grupy I Świt rywalizował z Unią Skierniewice, która przed tym spotkaniem miała na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu.

Mimo że mecz nie obfitował w wiele bramek, do czego kibice Świtu w tym sezonie są przyzwyczajeni, to na stadionie przy Sportowej nie zabrakło boiskowej walki. Emocje wzięły górę w 37. minucie, kiedy to faulowany w polu karnym był zawodnik gości. Do jedenastki podszedł Mateusz Stępień, który pewnym strzałem wyprowadził Unię na prowadzenie. Świt odpowiedział trafieniem trzy minuty później. Piłka po uderzeniu Mateusza Brody z okolic 25. metra trafiła w jednego z obrońców Unii, a następnie zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

Po zmianie stron intensywność meczu nieco spadła. Dogodną sytuację do wywiezienia trzech punktów z Nowego Dworu Mazowieckiego mieli piłkarze Unii. W 96. minucie w zamieszaniu w polu karnym Świtu najlepiej odnalazł się Marcin Pieńkowski, ale jego strzał minimalnie minął słupek.

Niespodziewanie w tej samej kolejce punkty stracił obecny lider trzecioligowych rozgrywek, Lechia Tomaszów Mazowiecki, która uległa 1:2 z Pilicą Białobrzegi. Zwycięstwo Świtu z Unią Skierniewice pozwoliłoby biało-zielonym objąć prym w ligowej tabeli.

Nowodworzanie nie powinni się jednak zamartwiać remisem, ponieważ na horyzoncie mają mecz na szczycie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Drużyna z Grodziska przed sezonem była stawiana w roli faworyta do awansu do 2. ligi, dlatego spotkanie to będzie niezwykle istotne z perspektywy piłkarzy Świtu.

Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim już w najbliższą sobotę (4 listopada) o godz. 13:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Skierniewice 1:1

Bramki: Mateusz Broda (40’) – Mateusz Stępień (37’)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek – Michalik B., Bednarek, Broda, Mikołajczyk – Knysh (Wiśniewski 75’), Yampol A., Kamiński P. – Michalik H. (Niesłuchowski 87’), Ciach, Yampol Y.