Porażka 0:2 z Wartą Sieradz oznacza, że Świt Nowy Dwór Mazowiecki kończy rundę jesienną dwiema porażkami z rzędu. Biało-zieloni obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli i tracą sześć punktów do lidera.

W meczu 18. kolejki 3. ligi – grupy 1 Świt Nowy Dwór Mazowieckim przegrał 0:2 z Wartą Sieradz. Piłkarze Świtu kończą rundę jesienną z dorobkiem ośmiu zwycięstw, ośmiu remisów i dwóch porażek.

Świt rundę jesienną zakończył w sobotę (25 listopada) meczem u siebie z Wartą Sieradz. Niestety mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych Patryka Drewnowskiego. Nowodworzanie nie poradzili sobie z odważną grą Warty, której mocnym atutem były stałe fragmenty gry. To właśnie w 37. minucie po rzucie rożnym i uderzeniu głową Krystiana Adamiaka, sieradzanie wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie widowisko szybko nabrało tempa. Decydujący cios jednak zadali goście, którzy tego dnia byli po prostu lepszą drużyną. Nie zawodziła ich skuteczność, co udowodnili w 56. minucie, gdy Piotr Mielczarek trąceniem futbolówki zmylił Maksymiliana Ciołka i trafił do siatki. Świt był blisko strzelenia kontaktowej bramki w 76. minucie, gdy efektownym uderzeniem z woleja popisał się Arkadiusz Ciach. Niestety piłka odbiła się od poprzeczki.

Podopieczni Patryka Drewnowskiego kończą rok dwiema porażkami z rzędu. Być może zabrakło siły na ostatnie mecze i zawiodło przygotowanie motoryczne. Odpoczynek będzie teraz niezbędny, żeby wejść w rundę wiosenną z takim samym impetem jak w rundę jesienną. Świt nadal liczy się w grze o awans, mimo że liderująca Pogoń Grodzisk Mazowiecki odjechała na sześć punktów.

Następny mecz Świtowcy rozegrają 2/3 marca na wyjeździe z GKS Wikielec.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Sieradz 0:2 (0:1)

Bramki: Adamiak (37’), Mielczarek (56’).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek – Michalik B. (Knysh 59’), Bedarek, Broda, Kamiński R. (Tkaczyk 59’) – Yampol Y., Yampol A. (Drwęcki 86’), Kamiński P. – Michalik H, (Niesłuchowski 59’) Ciach, Wiśniewski.

Warta Sieradz: Miazek Adamiak, Koncewicz-Żyłka, Michalski, Lis (Borcuch 90’), Kraśniewski – Mielczarek (Czyżewski 83’), Pietrzak, Maćczak (Kołosowski 90’), Piela (Koreeda 80’) – Kręcichwost ( Janiczek 90’).