Siedem goli i okazałe zwycięstwo. Świt pokonuje ŁKS Łomżę w ostatnim meczu przed własną publicznością

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w ostatnim meczu w tym sezonie na własnym stadionie godnie pożegnali się z własną publicznością. Mimo imprezy z okazji Dnia Dziecka o piknikowej atmosferze można było zapomnieć. Kibice mogli obejrzeć grad goli i masę sportowych emocji.

W piątkowe popołudnie piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 33. kolejki III ligi – grupy 1 rozegrali ostatni mecz u siebie w bieżącej kampanii i pożegnali się ze swoją publicznością. Rywalem była ŁKS 1926 Łomża.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla piłkarzy Świtu. Byli aktywni w ataku i próbowali zaskoczyć bramkarza gości z dystansu. Pierwsze trafienie przyszło już w 18. minucie za sprawą Jana Nawotczyńskiego, który technicznym uderzeniem po długim słupku pokonał bramkarza rywali. ŁKS jednak bardzo szybko odpowiedział. Najpierw w 23. minucie po strzale głową na listę strzelców wpisał się Hubert Mich, a już trzy minuty później łomżanie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Adriana Bielka. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie po kolejnym trafieniu głową. Tym razem precyzyjnym strzałem popisał się Hubert Antkowiak.

Druga połowa to zupełnie inny obraz gry. Piłkarze Świtu bezlitośnie wykorzystali błędy rywali i już w 47. minucie strzelili kontaktowego gola. To zdecydowanie była najładniejsza akcja spotkania, którą sfinalizował Andrey Yampol. W 61. minucie po zagraniu ręką zawodnika ŁKS-u, sędzia odgwizdał rzut karny, którego skrzętnie wykorzystał Arkadiusz Ciach. Napastnik Świtu nie poprzestał na jednym trafieniu i w 84. minucie, po wzorowej akcji przez całą długość boiska, ustalił wynik na 4:3 dla gospodarzy.

Wygrana z ŁKS Łomżą, mimo słabej rundy wiosennej, pozwoliła godnie pożegnać się biało-zielonym przed własną publicznością. Teraz przed podopiecznymi Patryka Drewnowskiego ostatni mecz w sezonie 2023/2024 z Victorią Sulejówek, który odbędzie się 8 czerwca na wyjeździe.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 ŁKS Łomża

Bramki:  Jan Nawotczyński (18’), Andrey Yampol (47’), Arkadiusz Ciach (62’, 84’) – Huber Mich (23’), Adrian Bielka (25’).

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Zwoliński – Michalik B., Kamiński R., Bednarek, Jaroszewski – Kamiński P., Mikołajczyk, Yampol – Nawotczyński, Tkaczyk, Ciach.

ŁKS Łomża: A. Olszewski, Skowronek, Mich, Owczarek, Winsztal, Wenger, B. Olszewski, Bielka, Antkowiak, Kuźma, Karmański.