Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 Warta Sieradz. Bramka na wagę remisu w decydującej fazie spotkania

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Niespodzianka w 8. kolejce III ligi – grupy I. Liderujący Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 1-1 z Wartą Sieradz. Biało-zieloni nadal pozostają na czele tabeli.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy mieli kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki. W 32. minucie bliski szczęścia był Mateusz Broda, jednak po strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę. Sieradzanie nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście. W 47. minucie Jakub Król strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, dzięki czemu Sieradzanie objęli prowadzenie. Po stracie gola, podopieczni Mariusza Miecznikowskiego dążyli do wyrównania, jednak w decydującej fazie brakowało skuteczności. Przede wszystkim w 80. minucie spotkania, kiedy to Filip Kowalczyk nie trafił do pustej bramki z odległości dwóch metrów. Ten strzał z pewnością będzie kandydatem do pudła sezonu, mimo że za nami dopiero osiem kolejek.

Co się odwlecze, to nie uciecze – może rzec Filip Kowalczyk, bowiem rozgoryczony pomocnik Świtu trzy minuty później wpakował piłkę do siatki, doprowadzając tym samym do wyrównania stanu rywalizacji.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki nadal utrzymuje się na pozycji lidera. Pierwszą pozycję zawdzięczają wynikowi w Mławie, gdzie w hicie kolejki Mławianka zremisowała z rezerwami Legii. Przed podopiecznymi Mariusza Miecznikowskiego mecz wyjazdowy z Pilicą Białobrzegi, który odbędzie się już w najbliższą środę.

Chętnie czytane

Nowy Dwór Mazowiecki. Grupa Eksploracyjno Poszukiwawcza Triglav – GEPST sfotografowała zatopiony w Narwi wrak (wideo)

Grupa Eksploracyjno Poszukiwawcza Triglav - GEPST zdołała sfotografować zatopiony...

Nowy Dwór Mazowiecki. Zderzenie Mercedesa i Skody na skrzyżowaniu Morawicza z Jarzębinową. Jedna osoba trafiła do szpitala

Dzisiaj (20 września) po godz. 9 w Nowym Dworze Mazowieckim na skrzyżowaniu ulicy Morawicza z Jarzębinową zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego została przetransportowana do szpitala. Utrudnienia drogowe w miejscu zdarzenia trwały blisko półtorej godziny

Czosnów. Zderzenie motocyklisty z autem osobowym w Kazuniu Nowym na ulicy Ordona (aktualizacja)

Dzisiaj (16 września) przed godz. 9 w Kazuniu Nowym (gmina Czosnów) doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym na ulicy Ordona. Kierowca jednośladu odniósł obrażenia. Na miejscu interweniują służby ratownicze