Świt z trzecim remisem z rzędu. Jutro zaległy mecz z rezerwami Legii

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

W 8. kolejce III ligi – gr. I piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zagrali na własnym stadionie z Pelikanem Łowicz. Biało-zieloni mogli przypieczętować zwycięstwo w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w spojenie bramki.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki jak dotąd nie przegrał żadnego meczu w rozgrywkach III ligi w sezonie 2023/2024. Nowodworzanie chcieli podtrzymać dobrą passę w spotkaniu z Pelikanem Łowicz, który odbył się w sobotę na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Niewiele zabrakło, żeby podopieczni Patryka Drewnowskiego zdobyli trzy punkty. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W pierwszej połowie meczu to goście stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Ostoją w bramce nowodworzan był Maksymilian Ciołek, który uratował swój zespół przed stratą bramki już w 21. minucie, broniąc mocny strzał z dystansu. W 37. minucie dobrą okazję do strzelenia bramki miał Arkadiusz Ciacha, który przejął piłkę po juniorskiej stracie rywali. Napastnik Świtu próbował przedryblować bramkarza gości, jednak piłka mu odskoczyła i nie zdążył oddać strzału.

Piłkarze z Łowicza dopięli swego w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to Szymon Sołtysiński zmieścił piłkę w siatce i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie to nowodworzanie przejęli inicjatywę, ale czerwona kartka w 70. minucie dla Mateusza Brody ostudziła na chwilę emocje. Podopieczni Patryka Drewnowskiego zdołali jednak odrobić straty mimo gry w osłabieniu. W 83. minucie do remisu doprowadził Yaroslaw Yampol.

Emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry, kiedy to Świt miał okazję przypieczętować zwycięstwo z rzutu wolnego. Niestety, piłka trafiła w spojenie bramki strzeżonej przez bramkarza rywali, a triumf uciekł biało-zielonym.

Dla drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki był to już trzeci z rzędu remis. Mimo to, nadal utrzymują się w czołówce tabeli i mają nadzieję na poprawę dorobku punktowego. Już jutro o godzinie 16:00 mają szansę na zdobycie kolejnych punktów w zaległym meczu z rezerwami Legii.