Zakroczym. Zegary będą sterowały gminnym oświetleniem ulicznym. Samorząd z oszczędności wyłącza latarnie na wybranych ulicach

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Zakroczymski samorząd chcąc ograniczyć zużycie prądu przez miejską infrastrukturę, zdecydował o stopniowym wyłączaniu latarni stojących przy wybranych ulicach. Takie czynności będą wykonywane wieczorami i nocami. Kolejnym krokiem, który ma ułatwić oszczędzanie tego medium ma być montaż zegarów w latarniach, które w przyszłości mają sterować tym oświetleniem.

Na terenie gminy Zakroczym rozpoczęło się stopniowe wyłączanie latarni stojących przy wybranych drogach i w wybranych wsiach. Światła są wyłączane wieczorami i nocami. Taki krok ma pozwolić zarządcom tej gminy na ograniczenie zużycia prądu przez gminą infrastrukturę i tym samym na zmniejszenie generowanych przez nią kosztów. Oprócz tego, decydenci postanowili o modernizacji gminnych latarni. W przyszłości mają w nich pojawić się zegary, które będą racjonalniej sterować oświetleniem ulicznym. – Przed nami kryzys energetyczny, w zasadzie już się zaczął. W dniu dzisiejszym wspólnie z Radą Miejską podjęliśmy decyzję, że oświetlenie uliczne będzie sukcesywnie modernizowane o zegary, które zamiast czujnika tzw. zmierzchówki będą sterowały oświetleniem. Oświetlenie będzie wyłączane w godzinach 23-5 rano w porze jesienno-zimowej i od 23 w porze wiosenno-letniej – w czwartek, 27 października 2022 r. poinformował zakroczymian w mediach społecznościowych burmistrz tej miejscowości, Artur Ciecierski.

Które latarnie świecą już krócej?

Zgodnie z powyższymi wytycznymi działają już latarnie stojące przy ulicy Modlińskiej w Zakroczymiu oraz przy drodze powiatowej we wsi Wygoda Smoszewska. W piątek, 28 października 2022 r. w tym ograniczonym wymiarze godzinowym będą pracować światła istniejące przy ulicach Gałachy, Utrata i generała Lucjana Czyżewskiego w Zakroczymiu. – Sukcesywnie będziemy wyłączać kolejne ciągi

Advertisement
– zapowiada burmistrz Zakroczymia, Artur Ciecierski. – W ścisłym centrum miasta i na terenach osiedlowych nie będziemy wyłączać oświetlenia – dodaje następnie.

Musimy oszczędzać prąd. Prosimy o wyrozumiałość!

Proszę wszystkich o wyrozumiałość. Ustawa, którą przyjął sejm w sprawie zamrożenia maksymalnych cen prądów nakazuje samorządom wygenerowanie co najmniej 10 procent oszczędności w zużyciu prądu. Wszystkie jednostki również otrzymały ode mnie polecenia wdrożenia systemu oszczędzania energii w swoich placówkach – zaapelował do zakroczymian burmistrz Artur Ciecierski.

Advertisement
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Czytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podziel się wiadomością

Zapisz do newslettera

spot_imgspot_img

Chętnie czytane

Czytaj także
Czytaj także

Nowy Dwór Mazowiecki. Są środki na remont kościoła. Dyskusja o bezpieczeństwie przeciwpowodziowym

Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej zaowocowała podjęciem uchwały, dzięki...

Nowy Dwór Mazowiecki. Radny Andrzej Świder: powinniśmy się szanować

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - przypomina radny KWW WND,...

Informacje z Mazowsza 18 września 2024 roku

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje...

Powiat. Żyto, pszenicę, rzepak – te zboża uprawiają nasi rolnicy

Powiat Nowodworski to nie tylko rozwijające się miasta. Znaczną...