Mławianka Mława 2:3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Biało-zieloni wyszarpali zwycięstwo

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Po emocjonującym spotkaniu, Świt Nowy Dwór Mazowiecki triumfował nad Mławianką Mława wynikiem 3:2, co zapewniło im cenne trzy punkty. To kolejne zwycięstwo podopiecznych Patryka Drewnowskiego, które umacnia ich pozycji wicelidera.

W środę, po konsekwentnej grze w defensywie, piłkarze Świtu zdobyli trzy punkty w zaległym meczu z rezerwami Legii. W minioną sobotę przyszła pora na kolejny mecz, tym razem na stadionie w Mławie, gdzie podejmowali Mławiankę. Po zaciętym spotkaniu Świt pokonał gospodarzy 3:2 i umocnił się na pozycji wicelidera III ligi – grupy I.

Pierwszy cios zadała drużyna Świtu, która już w 19. minucie strzeliła bramkę rywalom. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę głową uderzył Arkadiusz Ciach. Napastnik Świtu wygrał pojedynek w powietrzu i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Na stratę gola odpowiedzieli piłkarze Mławianki, którzy w 37. minucie doprowadzili do wyrównania. Tym razem po stronie Świtu zabrakło pressingu w środku pola i pokrycia Joao Odilona. Angolski napastnik bez problemu pokonał Maksymiliana Ciołka, dzięki czemu obie drużyny schodziły do szatni z remisowym rezultatem.

Drugą połowę meczu zaczęli lepiej gospodarze, którzy zdołali objąć prowadzenie. Po kontrze Mławianki, piłkę otrzymał dobrze dysponowany Odilon, który został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na “jedenastkę”, którą w 70. minucie wykorzystał Stanisław Hrebeń. Kilka minut później to Mławianka sprokurowała rzut karny. Twarzą w twarz z bramkarzem stanął Arkadiusz Ciach i rach-ciach doprowadził do wyrównania, dopisując do swojego dorobku drugiego gola. Bramkę na wagę trzech punktów dla Świtu zdobył Yaroslav Jampol. Pomocnik biało-zielonych

w 85. minucie mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu to Świt wygrał swój trzeci mecz z rzędu.

Po sobotnie wygranej MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki umocnił się na pozycji wicelidera III ligi. Następne ligowe spotkanie podopieczni Patryka Drewnowskiego rozegrają w niedzielę (15 października) z liderem – Lechią Tomaszów Mazowiecki. Stawka tego meczu będzie ogromna, bowiem zwycięstwo sprawi, że Świt do pierwszego miejsca będzie tracił tylko dwa punkty.

Mławianka Mława – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:1)

Bramki: Odilon (37’), Hrebeń (70’) – Ciach (19’, 75’), Yaroslav Yampol (85’)

Mławianka Mława: Florczak – Kurowski (85’ Karol), Komorowski, Szczerbowski, Markowicz, Hreben, Hurenko, Tworek (76’ Powązka), Karwowski, Pragacz (55’ Stefański), Odillon

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek – Mikołajczyk, Bednarek, Broda, Tkaczyk (65’ Wiśniewski) – Knysh (58. Kamiński P.), Yampol A., Yampol Y. – Michalik H. (65’ Niesłuchowski), Ciach, Nawotczyński (88’ Kamiński R.)

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje...

Nasielsk. Zderzenie MINI Coopera z Hondą w Wągrodnie. Jedna osoba trafiła do szpitala

W piątek (20 września) po godz. 12 w Wągrodnie (gmina Nasielsk) zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie i policja. Jedna osoba w wyniku kolizji została przetransportowana do szpitala na dokładne badania

Czosnów. Zderzenie motocyklisty z autem osobowym w Kazuniu Nowym na ulicy Ordona (aktualizacja)

Dzisiaj (16 września) przed godz. 9 w Kazuniu Nowym (gmina Czosnów) doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym na ulicy Ordona. Kierowca jednośladu odniósł obrażenia. Na miejscu interweniują służby ratownicze