spot_img

Ćwierćfinał był na wyciągnięcie ręki. Wielkie emocje w Pucharze Polski

Date:

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

LOS Nowy Dwór Mazowiecki bliski sprawienia sensacji w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski. Nowodworzanki prowadziły 2:0 w setach z Grupą Azoty Akademią Tarnów, jednak drużyna z Tauron Ligi odwróciła wynik.

Nowodworzanki w bieżącej edycji Tauron Pucharu Polski pokonały na swojej drodze drugoligową drużynę KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski i rywalki z tego samego poziomu rozgrywkowego – MKS COPCO Imielin.

W 1/8 finału przyszedł czas Grupę Azoty Akademia Tarnów. Podopieczne Bartosza Kujawskiego przed meczem były spisywane na straty, ponieważ trafiły na drużynę z wyższego poziomu rozgrywkowego. Przewidywania jednak się nie sprawdziły, bowiem to faworytki przez większą część meczu były w opałach.

Najlepiej siatkarki LOS-u prezentowały się w pierwszym secie, którego wygrały gładko 25:17. Gra odzwierciedlała obecną pozycję nowodworzanek na zapleczu Tauron Ligi, gdzie plasują się na pierwszym miejscu z dorobkiem 32 punktów po 13 kolejkach. Druga partia także padła łupem naszych zawodniczek, które powiększyły swoje prowadzenie w meczu zwycięstwem 25:22. W trzecim secie nowodworzanki jeszcze podjęły rękawice i przegrały 20:25.

Niestety w następnych setach dał się we znaki wyjazdowy mecz z LTS-em Legionovią. Zaledwie dwa dni na odpoczynek nie pomogło w regeneracji zawodniczek i zabrakło sił w decydującej fazie meczu. Czwarty i piaty set był pod dyktando drużyny z Tauron Ligi. Pewna wygrana tarnowianek 25:16 oznaczała konieczność rozegrania tie-breaka. W nim zawodniczki z województwa małopolskiego wypracowały sobie przewagę 7:1. Siatkarkom LOS-u nie udało się odrobić straty i tym samym to Grupa Azoty Akademia Tarnów awansowała do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki powtórzył swój historyczny wynik z sezonu 2022/2023, kiedy to awansował do 1/8 finału Pucharu Polski i tam przegrał z Chemikiem Police.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Orlen Aviation planuje wybudować bazę paliw lotniczych na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Firma z Grupy Orlen ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji. Obiekt miałby powstać do 2026 roku.

Anna Maliszewska zaprzysiężona na wójta gminy Czosnów. Rada Gminy zdominowana przez jeden komitet

Gmina Czosnów ma oficjalnie nowego wójta. We wtorek (7 maja) odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Anny Maliszewskiej na włodarza gminy Czosnów oraz radnych. Wiadomo także, kto zasiądzie w prezydium.

Powiat. Jaka pogoda na weekend i kolejne dni?

Według synoptyków nadchodzący weekend (10-12 maja) w powiecie nowodworskim będzie pochmurny z możliwymi przejaśnieniami. Termometry wskażą od 16°C do 18°C. W nocy możemy spodziewać się niskich temperatur. Na rozpogodzenie przyjdzie nam poczekać do przyszłego tygodnia.

Cenne trzy punkty Świtu z sąsiadem w tabeli. Dublet Ciacha i fantastyczny gol Wiśniewskiego

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wraca do wygrywania w dobrym stylu. Biało-zieloni wygrali 3:1 z Lechią Tomaszów Mazowieckim, która przed meczem zajmowała pozycję niżej w tabeli. Dwa gole zdobył Arkadiusz Ciach, ale to bramka Kamila Wiśniewskiego była ozdobą meczu.