Świt Nowy Dwór Mazowiecki zanotował kolejne zwycięstwo, pokonując ŁKS Łomżę 3:2 w emocjonującym meczu 16. kolejki III ligi. Bohaterem spotkania okazał się Arkadiusz Ciach, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Nowodworzanie na półmetku sezonu zajmują trzecie miejsce w tabeli.

W meczu 16. kolejki III ligi – grupy I piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki podejmowali na wyjeździe ŁKS Łomżę. Nowodworzanie po raz kolejny pokazali się ze znakomitej strony. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy to strzelili dwie bramki i zapewnili sobie zwycięstwo z ŁKS-em.

Początek meczu należał do zawodników gospodarzy, którzy już w 24. minucie zdobyli prowadzenie. Przepięknym technicznym trafieniem zza pola karnego popisał się Łukasz Świderski. Maksymilian Ciołek nie miał szans zatrzymać piłki, która zmierzała w samo okienko bramki.

Jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Patryk Kamiński, który doskonale odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Bartosza Mikołajczyka. Pomocnik Świtu wyprzedził dwóch rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza ŁKS-u.

Druga odsłona to już popis umiejętności podopiecznych Patryka Drewnowskiego. W 55. minucie Arkadiusz Ciach wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Doświadczony napastnik nie zatrzymał się na tym i 10 minut później, po pięknej wymianie podań na jeden kontakt, zdobył kolejnego gola. Ciach ma na swoim koncie 9 goli, co czyni go poważnym pretendentem do tytułu króla strzelców sezonu 2023/2024.

W 84. minucie ŁKS strzelił kontaktowego gola, ale na wyrównanie nie starczyło już im czasu. Dla podopiecznych Patryka Drewnowskiego to już 17 mecz bez porażki. Świtowcy nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli, a do lidera tracą zaledwie jeden punkt.

Najbliższy ligowy mecz zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego rozegra w sobotę (18 listopada) przy Sportowej z drużyną Victorii Sulejówek, która zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.

ŁKS 1926 Łomża – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:1).

Bramki: Łukasz Świderski 24’, 84’ – Patryk Kamiński 44’,  Arkadiusz Ciach 55’, 65’.

ŁKS 1926 Łomża: Rosiak – Weremko, Khorolskyi, Mich, Bernatowicz (Mordasiewicz 75’), Walczak (Lipe 61’), Kuźma, Bednarek, Żebrowski (Michasiewicz 65’), Świderski, Radaszkiewicz (Chabchoub 65’).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek – Mikołajczyk, Bednarek, Broda, Tkaczyk (Michalik B. 72’) – Yampol Y., Yampol A., Kamiński P. – Michalik H. (Kamiński R. 90’), Ciach (Niesłuchowski 82’), Wiśniewski (Knysz 72’).