Podczas 3. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym w Rzeszowie, najniższy stopień podium wywalczyła Zuzanna Pawelec. To kolejny sukces zawodniczki KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki, która już niebawem stanie do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Po zwycięstwie w I Grand Prix Polski Juniorek w Szczawnie-Zdroju i udanym debiucie w kadrze narodowej podczas turnieju WTT Youth Contender w Linzu, przyszła pora na kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski Juniorów. Zawody odbyły się w Rzeszowie w dniach 23-25 lutego.

Reprezentantka KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki Zuzanna Pawelec odniosła pięć zwycięstw w siedmiu meczach i stanęła na najniższym stopniu podium. W grupie Zuzanna wygrała pewnie 3:0 z Weroniką Indeką i 3:0 z Izabelą Perz. W fazie pucharowej pokonała kolejno Aleksandrę Zgierską 4:2, Martę Drąg 4:1 i Julię Zyne 4:1. Na jej drodze w fazie grupowej stanęła Oliwia Wątor oraz w półfinale Zofia Śliwka, w którym tenisistka z Nowego Dworu Mazowieckiego przegrała 0:4 (11:7, 11:4, 11:3, 11:7).

Dobrze zaprezentowała się inna reprezentantka KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki Julia Bartkiewicz, która z drugiego miejsca w grupie awansowała do turnieju głównego, gdzie w walce o miejsca 9-12 przegrała z finalistką zawodów Zofią Śliwką. Porażka w 2. rundzie turnieju głównego gwarantowała jej jednak udział w meczu o miejsca 17-24, w którym Julia wygrała 3:1. Na fazie grupowej i z bilansem 1-2 swój turniej zakończyła Anastasiia Murafa.

W turnieju mężczyzn barwy nowodworskiego klubu reprezentował Valentyn Petruchok, który w dodatkowych eliminacjach nie zakwalifikował się do turnieju głównego.

Turniej w Rzeszowie był ostatnim z cyklu Grand Prix Polski Juniorów w tym sezonie. Teraz przed najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami do lat 19 mistrzostwa Polski, które rozegrane zostaną w dniach 25-28 kwietnia w Zielonej Górze.