Kilka dni temu rozpoczął się oficjalny nabór wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym, który powstanie w miejscowości Chrcynno w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Inwestycję realizuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) KZN Mazowsze Centrum Sp. z o.o. Kto będzie miał pierwszeństwo przy przydziale mieszkań (system punktowy) oraz do kiedy można składać powyższe wnioski?
W miejscowości Chrcynno (gmina Nasielsk) planowana jest budowa bloku wielorodzinnego z ponad 20 mieszkaniami. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM). Powyższą inwestycję realizuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) KZN Mazowsze Centrum Sp. z o.o.
Jak dowiadujemy się z udostępnionych przez powyższą spółkę informacji teren planowanej inwestycji znajduje się we wsi Chrcynno, a obszar inwestycji obejmuje działkę ewidencyjną nr 173/5 oraz 173/7. Wstępna koncepcja zakłada wybudowanie ponad 20 mieszkań.
- Rozpoczął się oficjalny nabór wniosków o zawarcie umów najmu nowoczesnych lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym, który powstanie w miejscowości Chrcynno! Inwestycję realizuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) KZN Mazowsze Centrum Sp. z o.o. - poinformowali 15 czerwca 2026 r. w opublikowanym komunikacie pracownicy Urzędu Miejskiego w Nasielsku.
Jak dodają nasielscy urzędnicy mieszkania wynajmowane na preferencyjnych warunkach w ramach SIM mają być dostępne w poniższych metrażach:
Salon z aneksem kuchennym + 1 pokój (powierzchnia ok. 43-53 m²)
Salon z aneksem kuchennym + 2 pokoje (powierzchnia ok. 64-67 m²)
Przy przydziale mieszkań obowiązuje system punktowy, który promuje m.in. rodziny z dziećmi, seniorów powyżej 65. roku życia, osoby młode (poniżej 27 lat) oraz osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Dodatkowe punkty zyskują również osoby, które zadeklarują partycypację w kosztach budowy lokalu.
Nabór wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym, który powstanie w miejscowości Chrcynno prowadzony jest od 15 czerwca do 31 lipca 2026 r.
Wypełniony wniosek można dostarczyć:
Osobiście w zamkniętej kopercie (z odpowiednim dopiskiem) do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Nasielsku przy ul. Elektronowej 3;
Pocztą tradycyjną;
Za pośrednictwem e-Doręczeń.
Szczegółowe informacje w tym m.in. wzory formularzy oraz kryteria pierwszeństwa można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Nasielsku pod TYM adresem.
Na początku 2022 r. ówczesny rząd Polski uruchomił program, w ramach którego wspierane są finansowo samorządy w zakładaniu spółek nazywanych Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową, tzw. SIM-ów. Celem spółek jest budowa mieszkań niskoczynszowych do długoletniego wynajmu z możliwością dojścia do ich własności. Program kierowany jest do mniej zamożnych Polaków tj. do takich osób, których zarobki uniemożliwiają im z jednej strony przydział mieszkania komunalnego, a z drugiej strony otrzymanie kredytu hipotecznego. Jedną z takich spółek utworzyły m. in. samorządy gmin Wieliszew i Serock. Nazwano ją Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową KZN Mazowsze Centrum. Jej siedziba mieści się przy ulicy Książęcej w Wieliszewie. Spółka, której udziałowcami są wskazane gminy buduje m.in. osiedle mieszkaniowe na 6,3 hektarach przylegających do ulic Kościelnej, Janusza Kusocińskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wieliszewie. Docelowo powstanie tam 15 bloków z około 400 tanimi mieszkaniami na wynajem. Co więcej, SIM KZN Mazowsze Centrum projektuje obecnie budowę kolejnego osiedla, które w przyszłości powstanie przy ulicy Karola Tchorka w Serocku i będzie liczyło około 80 mieszkań. Dla wielu młodych rodzin i osób rozpoczynających samodzielne życie lokale w formule SIM mogą być jedyną realną szansą na własne mieszkanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Komentarze