Chwile grozy rozegrały się na jednej z głównych dróg w gminie Nasielsk. Kierowca osobowego forda został poszkodowany po tym, jak jego samochód wypadł z toru jazdy i dachował. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Rozbity pojazd zatrzymał się po dramatycznym zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 571 (DW nr 571), a ranny mężczyzna wymagał pomocy medycznej i przewiezienia do szpitala.
Do zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca 2026 r., kilka minut po godzinie 11 we wsi Mokrzyce Włościańskie w gminie Nasielsk. Z nieustalonych na razie przyczyn kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał z właściwego toru jazdy, po czym dachował.
Na miejsce skierowano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Nowym Dworze Mazowieckim oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Nasielsku. Do działań włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Nowym Dworze Mazowieckim i zespół ratownictwa medycznego.
Widok przewróconego auta budził niepokój przejeżdżających kierowców. Służby musiały szybko zabezpieczyć miejsce zdarzenia, aby nie dopuścić do kolejnych niebezpiecznych sytuacji na ruchliwej trasie.
W rozbitym fordzie podróżował wyłącznie kierowca. To właśnie on odniósł obrażenia w wyniku dachowania. Po udzieleniu pomocy na miejscu został przetransportowany karetką do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.
Przez ponad godzinę na DW nr 571 występowały utrudnienia w ruchu. Strażacy zabezpieczali teren zdarzenia i kierowali ruchem, umożliwiając bezpieczny przejazd pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci wykonywali natomiast czynności mające wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia.
Przyczyny utraty panowania nad pojazdem będą przedmiotem dalszych ustaleń. Niewykluczone, że znaczenie mogły mieć warunki panujące na drodze, błąd kierowcy lub inne czynniki, które będą analizowane przez funkcjonariuszy prowadzących postępowanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Komentarze