Niebezpieczna kolizja samochodu osobowego i motocykla w Nasielsku zakończyła się hospitalizacją motocyklisty. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu, gdzie w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia pojazdów. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, a przez blisko dwie godziny występowały utrudnienia w ruchu.
Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 czerwca 2026 r., kwadrans po godzinie 17 na skrzyżowaniu ulic Polskiej Organizacji Wojskowej i Podmiejskiej w Nasielsku.
W kolizji uczestniczyły dwa pojazdy - samochód osobowy marki chery oraz motocykl barton. W samochodzie podróżowały dwie osoby. Jak wynika z informacji przekazanych przez służby, auto nie zostało poważnie uszkodzone, a jego pasażerowie nie wymagali hospitalizacji. Znacznie poważniejsze konsekwencje poniósł motocyklista, który w wyniku zderzenia został poszkodowany. 29-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez załogę ratownictwa medycznego.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło w momencie, gdy 40-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście poruszającemu się prawidłowo przez skrzyżowanie. Funkcjonariusze potwierdzili, że zarówno kierująca samochodem, jak i motocyklista byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia nie wskazują na wpływ alkoholu ani innych środków odurzających.
Na miejsce skierowano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Nowym Dworze Mazowieckim oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Nasielsku. W działaniach uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Nowym Dworze Mazowieckim oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli zagrożenia i pomagali w kierowaniu ruchem, który w czasie działań odbywał się z utrudnieniami. Przez blisko dwie godziny skrzyżowanie było częściowo zablokowane, co powodowało spowolnienie przejazdu przez tę część miasta.
Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję drogową. Po analizie sytuacji funkcjonariusze uznali, że bezpośrednią przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem osobowym. Kobieta została ukarana mandatem. Sprawa nie będzie miała dalszego biegu karnego, jednak dla motocyklisty kolizja zakończyła się hospitalizacją i koniecznością leczenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Komentarze