W 21. kolejce 3. ligi piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zagrali na wyjeździe z rezerwami Jagielloni Białystok. Niestety podopieczni Patryka Drewnowskiego nie dali rady gospodarzom, którzy byli wzmocnieni piłkarzami z podstawowego składu.

Biało-zieloni po zwycięstwie z Legionovią Legionowo z pewnością przystąpili do meczu w lepszych nastrojach. Niewyrównane stosunki z rezerwami Jagielloni Białystok po remisie 2:2 w rundzie jesiennej, powodowały, że podopieczni Patryka Drewnowskiego byli zmotywowani, żeby zgarnąć pełną pulę punktów.

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy, która tworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. W 22. minucie na wysokości zadania stanął Maksymilian Ciołek, ratując Świt przed stratą bramki. Jagiellonia wzmocniona piłkarzami z podstawowego składu była konkretniejsza, miała większe posiadanie piłki, natomiast nie potrafiła przebić się przez dobrze ustawione zasieki obronne ustawione przez trenera Patryka Drewnowskiego. Kibice w pierwszej połowie nie obejrzeli żadnej bramki. Obie drużyny do szatni schodziły z bezbramkowym rezultatem.

W drugiej odsłonie meczu pierwszą groźną sytuację piłkarze Świtu stworzyli sobie w 57. minucie. Piłka po dośrodkowaniu odbiła się od spojenia bramki i trafiła pod nogi Kacpra Bojańczyka. Młody pomocnik Świtu jednak nie wykorzystał szansy i uderzył z bliskiej odległości wysoko nad bramką. Rozstrzygnięcie przyszło w 71. minucie, kiedy to strzał ze skraju szesnastki oddał Krzysztof Toporkowicz i piłka wylądowała tuż obok bezradnego golkipera Świtu. Pomimo tego, że podopieczni Patryka Drewnowskiego rzucili się do ataku, żeby zdobyć bramkę na wagę remisu, to kibice nie zobaczyli już więcej goli i to gospodarze wygrali 1:0 oraz zgarnęli trzy punkty.

Kolejne spotkanie Świt Nowy Dwór Mazowiecki rozegra w sobotę (23 marca) o godz. 14:00 na własnym stadionie z GKS Bełchatów.

Jagiellonia II Białystok – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramki: Krzysztof Toporkiewicz (71’)

Jagiellonia II Białystok: Abramowicz – Olszewski, Czerech, Kobus, Pankiewicz, Wojdakowski (Samborski 90’), Wasilewski (Vinicius 65’), Polkowski (Zielecki 84’), Łaski (Matus 84’), Nguiamba, Toporkiewicz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek – Jaroszewski (Tkaczyk 77’), Kamiński R. (Kamiński P. 77’), Michalik B., Broda – Bojańczyk, Mikołajczyk, Knysh – Wiśniewski, Michalik H. (Nawotczyński 77’), Ciach (Niesłuchowski 77’).