W rozegranych w sobotę derbach regionu Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał 2:0 Legionovię Legionowo. Jak na derby przystało, emocji nie brakowało. Kibice zobaczyli dwa gole i czerwoną kartkę.

Dla podopiecznych Patryka Drewnowskiego derbowe spotkanie 20. kolejki III ligi – grupy I było ważne z kilku względów. Po serii trzech porażek z rzędu i nieudanej inauguracji rundy wiosennej, trzy punkty w derbach z Legionovią pozwoliłyby utrzymać miejsce w czołówce tabeli i marzenia o awansie do wyższej ligi. Emocji przed spotkaniem dodawał fakt, że legionowianie walczą o utrzymanie, a punkty były im potrzebne jak tlen.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z wysokiego „C” i już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Po nieudanej interwencji bramkarza Novii okazję do strzelenia gola miał Marcel Niesłuchowski, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki i trafiła w słupek. Świt nadal kreował sobie sytuacje, a kolejną wykorzystał już w 15. minucie. Technicznym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Kyrylo Knysh i piłka wpadła obok bezradnego bramkarza Novii. Goście również potrafili sobie stworzyć dobre sytuacje do strzelenia gola, ale brakowało im skuteczności. Od 41. minuty Świt grał w przewadze jednego zawodnika, gdy po faulu taktycznym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Buczkowski. Z jednobramkowym prowadzeniem i w lepszych humorach do szatni schodzili biało-zieloni.

Na początku drugiej połowy to podopieczni Patryka Drewnowskiego dzięki grze w przewadze kreowali sobie więcej sytuacji. Piłkarze Świtu udokumentowali swoją przewagę w 64 minucie, kiedy po składnej akcji piłkę z bliskiej odległości do bramki wbił Kamil Wiśniewski. W 76. minucie goście mieli okazję zdobyć kontaktowego gola. Piłka nawet wpadła do siatki, jednak chorągiewkę w górę uniósł sędzia asystent, sygnalizując tym samym spalonego. W końcówce spotkania Świt mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale brakowało spokoju i skutecznego wykończenia akcji. Ostatecznie derby regionu zakończyły się zwycięstwem Świtu 2:0 i to biało-zieloni

zgarnęli ważne trzy punkty.

Po pierwszym zwycięstwie w rundzie wiosennej Świt Nowy Dwór Mazowiecki zajmuje 5. miejsce w tabeli i traci sześć punktów do lidera z Grodziska Mazowieckiego. Kolejne spotkanie podopieczni Patryka Drewnowskiego rozegrają na wyjeździe w niedzielę (17 marca) z rezerwami Jagielloni Białystok, która obecnie zajmuje 10. miejsce.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Bramki: Kyrylo Knysh (15’), Kamil Wiśniewski (64’)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Ciołek, Jaroszewski, Kamiński, Michalik B., Tkaczyk (Bojańczyk 60’), Yampol, Mikołajczyk, Knysh (Kopczyński 86’), Wiśniewski (Nawotczyński 87’), Michalik H. (Kamiński P. 62’), Niesłuchowski (Ciach 60’).

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki, Waszkiewicz, Szwed, Basiuk (Fabiszewski 62’), Papazjan, Górski (Krajewski 81’), Schwartzman, Wojdyga, Buczkowski, Sonnenberg (Mitura 46’), Kalamvokis (Biegański 62’).