Z usług lotniska w Modlinie w lutym 2024 roku skorzystało 160 505 pasażerów, a obsłużono na nim 1 076 operacji lotniczych – poinformowano w oficjalnym komunikacie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. To aż o 20 proc. mniej niż przed rokiem.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin poinformował, że w lutym 2024 roku z usług lotniska skorzystało 160 505 pasażerów, a wykonano na nim 1 076 operacji lotniczych. To znacząco gorsze wyniki niż w roku 2023, kiedy to w lutym zanotowano ponad 197 tys. pasażerów i przeprowadzono 1 359 operacji lotniczych. W oficjalnym komunikacie spółka nie wspomina ani o znaczącym spadku ruchu, ani o trwającym konflikcie z Ryanairem.

Jak czytamy w komunikacie, wśród pasażerów lotniska największą popularnością w lutym cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Rzym, Barcelona, Mediolan, Dublin, Malaga, Madryt, Lizbona, Eindhoven, Alicante, Oslo i Sztokholm.

Lotnisko przypomniało, że od 16 lutego w saloniku biznesowym Mazovia Premium Lounge w strefie po kontroli bezpieczeństwa są honorowane karty programów Priority Pass oraz Lounge Key. – Początkowy okres honorowania tych programów w Mazovia Premium Lounge przyniósł nam świetne dane, wskazujące jednoznacznie, że ich uczestnicy bardzo chętnie korzystają z takiej możliwości – a na przestrzeni pierwszego miesiąca funkcjonowania tej współpracy jest to kilkaset osób –  informuje Tomasz Szymczak, p.o. prezesa zarządu, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Advertisement

28 lutego podpisano list intencyjny w sprawie współpracy między lotniskiem Warszawa-Modlin a firmą Welcome Airport Services. W ramach partnerstwa Welcome jako agent obsługi naziemnej zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na lotnisku Warszawa-Modlin, w tym połączenia RFS (Road Feeder Service). Dodatkowo planowane jest utworzenie magazynu czasowego składowania, który będzie stanowił kolejny punkt odpraw w ramach Agencji Celnej Welcome. Porozumienie ma nie ograniczać się jedynie do aspektów operacyjnych. Obejmuje także promocję segmentu cargo, zarówno na krajowym, jak i europejskim rynku. Poprzez współpracę obie firmy zamierzają zwiększyć atrakcyjność oferty frachtowej w Polsce.

Podpisany list intencyjny daje obu stronom półroczną perspektywę na kompleksowe przygotowanie się do rozwinięcia obsługi ruchu cargo na naszym lotnisku. Jesteśmy przekonani, że obie strony dołożą wszelkich starań aby obsługa ruszyła pełna parą już w drugiej połowie tego roku – wyjaśnia Grzegorz Hlebowicz, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych.

Advertisement